Zadzwoń: +48 77 443 46 31

Co powinieneś wiedzieć o pracy w Austrii

Co powinieneś wiedzieć o pracy w Austrii

Jako obywatel UE możesz przebywać w Austrii przez trzy miesiące. Należy jednak mieć przy sobie ważny dokument tożsamości (dowód osobisty lub paszport). W przypadku zgody na dłuższy pobyt należy złożyć w urzędzie ds. cudzoziemców wniosek o wydanie zaświadczenia o zameldowaniu nie później niż cztery miesiące po wjeździe.

W momencie wjazdu powinieneś mieć wystarczające środki finansowe na pokrycie kosztów utrzymania przez kilka miesięcy. Masz również możliwość ubiegania się o ” zdjęcie legitymacyjne dla obywateli EOG”, jeśli chcesz mieszkać i pracować w Austrii przez dłuższy okres czasu.

Możesz prowadzić dowolną działalność zawodową, ponieważ nie ma żadnych ograniczeń dla obywateli UE. Jeśli chcesz zamieszkać w Austrii, musisz poszukać mieszkania (najlepiej przed przeprowadzką) i w ciągu trzech dni od wprowadzenia się zameldować się w urzędzie meldunkowym właściwym dla Twojego nowego miejsca zamieszkania. Jest to albo urząd gminy, magistrat lub w Wiedniu urząd dzielnicowy magistratu. Rejestracji można dokonać osobiście lub za pośrednictwem poczty.

Obywatele UE, którzy zgodnie z przepisami UE są uprawnieni do pobytu w Austrii przez okres dłuższy niż trzy miesiące, otrzymują na wniosek „Anmeldebescheinigung” (zaświadczenie o zameldowaniu) w celu udokumentowania prawa pobytu. Wniosek ten należy złożyć w urzędzie ds. rozliczeń w ciągu pierwszych czterech miesięcy od wjazdu. Po pięciu latach mają wtedy prawo do stałego pobytu. W tym celu mogą ubiegać się o „certyfikat stałego pobytu”. Po dziesięciu latach nieprzerwanego legalnego pobytu mogą wtedy ubiegać się o obywatelstwo austriackie.

Dodaj komentarz

PRACA W AUSTRII LOGO WHITE

Biuro pośrednictwa pracy

PERSONAL-EU24
Schüttorf, Dolna Saksonia, Niemcy
Jesteśmy dostępni od poniedziałku do piątku w godzinach od 09:00 do 17:00.

LOGO PERSONAL-EU24 WHITE COPYRIGHT

Subskrybuj Nasz Biuletyn

RODO *
KONTAKT

[quickwhatsapp_chat]