Zadzwoń: +48 77 443 46 31

Czego potrzebuję, aby móc pracować w Austrii?

Czego potrzebuję, aby móc pracować w Austrii?

Do pracy w Austrii nie potrzebujesz wizy, ale musisz mieć ważny dokument tożsamości (paszport lub dowód osobisty kraju, w którym wcześniej mieszkałeś, którego jesteś obywatelem itp.) W ciągu czterech miesięcy musisz też zameldować się w gminie lub magistracie, jak opisano powyżej. Inne ważne dokumenty, które powinieneś zabrać ze sobą do Austrii to akty urodzenia wszystkich członków rodziny przeprowadzających się z Tobą oraz akt małżeństwa.

Warto też zabrać ze sobą ważne dokumenty ubezpieczeniowe, takie jak e-karta i różne polisy. Aby Wasze zgłoszenia zostały rozpatrzone pozytywnie, musicie również zapakować oryginały świadectw, dyplomów, potwierdzeń zatrudnienia i referencji. Jeśli przeprowadzasz się z dziećmi, musisz zabrać również ich świadectwa szkolne i zaświadczenia o uczęszczaniu do szkoły, jeśli są już lub nadal podlegają obowiązkowi szkolnemu. Dzięki tym dokumentom mogą szybciej trafić do odpowiedniego poziomu szkoły.

Zaraz po rozpoczęciu nowej pracy w Austrii należy niezwłocznie przekazać potwierdzenie kompletnego zameldowania pracownika.

Dodaj komentarz

PRACA W AUSTRII LOGO WHITE

Biuro pośrednictwa pracy

PERSONAL-EU24
Schüttorf, Dolna Saksonia, Niemcy
Jesteśmy dostępni od poniedziałku do piątku w godzinach od 09:00 do 17:00.

LOGO PERSONAL-EU24 WHITE COPYRIGHT

Subskrybuj Nasz Biuletyn

RODO *
KONTAKT

[quickwhatsapp_chat]