Zadzwoń: +48 77 443 46 31

Praca w Austrii – Wszystko, co musisz o tym wiedzieć

Praca w Austrii

Niektórzy marzą o tym, by spędzić życie zawodowe za granicą, a nie w Niemczech i być może założyć tu własną rodzinę. Albo planują przeprowadzkę z całą rodziną. W naszym południowym sąsiedzie Austrii mieszka i pracuje obecnie około 100 tysięcy Polaków.
Oczywiście oprócz języka niemieckiego istnieją inne podobieństwa między Austrią a Niemcami, o których również będzie mowa w tym artykule. Niektóre pojęcia są jednak na początku nieco trudne do zrozumienia. Ponieważ będą Państwo mieszkać w Austrii, często będziemy używać tutaj lokalnych terminów (na przykład Pensionskasse zamiast Rentenversicherung). Ponadto w tym artykule postanowiliśmy używać formy męskiej dla nazw stanowisk dla uproszczenia i lepszej czytelności.

Praca w Austrii może przynieść ogromne korzyści. Szczególnie w branży restauracyjnej i hotelarskiej rozpaczliwie potrzebni są pracownicy sezonowi, którym czasem pracodawca zapewnia nawet zakwaterowanie i wyżywienie. Ale inżynierowie, lekarze i inny personel medyczny, architekci i informatycy są również bardzo poszukiwani i często mogą wybrać swojego pracodawcę. Po pracy mają możliwość korzystania z kultury Austrii i nawiązywania znajomości z miejscowymi bez konieczności uczenia się nowego języka obcego.

Dodaj komentarz

PRACA W AUSTRII LOGO WHITE

Biuro pośrednictwa pracy

PERSONAL-EU24
Schüttorf, Dolna Saksonia, Niemcy
Jesteśmy dostępni od poniedziałku do piątku w godzinach od 09:00 do 17:00.

LOGO PERSONAL-EU24 WHITE COPYRIGHT

Subskrybuj Nasz Biuletyn

RODO *
KONTAKT

[quickwhatsapp_chat]